NAJDZIWNIEJSZE POMYSŁY NA DRAMY – ZESTAWIENIE

Korzystając z przerwy świątecznej, postanowiłam obejrzeć trochę filmów i, dla odmiany, jakąś dramę (kto by się przejmował pisaniem pracy, no nie?). Padło na Cheese in the Trap, ale fabuła zupełnie mnie nie porwała, choć muszę przyznać, że obiekt westchnień głównej bohaterki, będący socjopatą, to naprawdę ciekawy pomysł. Zamiast kolejnej recenzji postanowiłam przygotować zestawienie, które chodziło za mną od obejrzenia Oniichan, gacha (recenzja). Motywem przewodnim nie jest jakość samych dram, ale dość specyficzne pomysły, które urozmaicają fabułę. Nie biorę pod uwagę wampirzych hostów, podróży w czasie, ani innych takich, bo to norma.

ATASHINCHI NO DANSHI

25e525ae25b625e6259c258925e8258a25b125e625a825a325e7259425b725e525ad2590x6252825e62588259125e7259a258425e8258a25b125e625a825a325e725b925bc25e525ad25902529
(źródło)

Nietypowe zderzenie dwóch światów. Mineda Chisato (Maki Horikita) to młoda, bezdomna dziewczyna, która musi uciekać przed niebezpiecznymi windykatorami. Pewnego dnia prezes firmy produkującej zabawki ni stąd, ni zowąd postanawia spłacić jej dług. Chisato podpisuje zobowiązanie, że kiedyś odda sumę co do grosza, nie zdając sobie sprawy z tego, że pod spodem znajduje się kontrakt małżeński. Tym sposobem zostaje żoną umierającego miliardera i macochą szóstki jego synów, w tym kilku starszych od niej. Nie będę wam streszczała, co dzieje się później, ale robi się konkretne zamieszanie w kwestii spokrewnienia.

MEI-CHAN NO SHITSUJI

mei-chan-banner(źródło)

Skoro już mowa o biedakach w świecie bogaczy, to nie sposób nie wspomnieć o Shinonome Mei (Eikura Nana), która całe życie spędziła w niewielkiej wiosce, pomagając rodzicom w restauracji z udonem. Po ich tragicznej śmierci, upomniał się o nią superbogaty dziadek, o którego istnieniu nie miała pojęcia. Zagroził, że rodzice Mei nie zostaną pochowani we wspólnym grobie, jeśli dziewczyna nie rozpocznie nauki w liceum dla bogatych panien. W czym problem? Ano szkoła zajmuje jedną trzecią powierzchni Tokio, a poruszać się po niej można wyłącznie helikopterem. Wspomniałam już o lokajach? Każda panienka ma własnego, a Mei trafia się najlepszy z najlepszych, lokaj klasy S (jak Super; wink) – Shibata Rihito (Mizushima Hiro). Ale pamiętajcie – romans między panienką a jej lokajem jest kategorycznie zabroniony! Dodajmy do tego adoptowaną córkę dziadka Mei, która nagle staje do wyścigu o miejsce spadkobierczyni rodziny – słabowitą, uznawaną za wzór cnót wszelakich, a także mocno zwariowaną na punkcie Rihito. Widzicie dokąd zmierzam?

HANA YORI DANGO

hana-yori-dango-final1
(źródło)

Bogacze to naprawdę wdzięczne pole do dziwacznych popisów. Po raz kolejny mamy do czynienia ze szkołą dla bogaczy, do której dostaje się biedna, ale pilna dziewczyna. Rzeczywistą władzę w tym liceum sprawuje jednak nie kadra nauczycielska, a F4 – czterej najbogatsi i najprzystojniejsi uczniowie. Gdy ktoś niechcący urazi któregoś członka F4, znajduje w swojej szafce czerwoną kartkę, co prowadzi do całodziennego znęcania się nad nim przez wszystkich uczniów. Nauczyciele w żaden sposób nie reagują, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie chce podpaść tak wpływowym rodzinom.

Jest też wersja koreańska, o wiele bardziej przesadzona od japońskiej. Jej tytuł to Boys Before Flowers.

ONIICHAN, GACHA

68f1c-onichangacha_8(źródło)

Dość już o tych pieniądzach, przejdziemy teraz do zaawansowanej technologii, jaką można spotkać w świecie Oniichan, gacha (o którym wspominałam już wyżej). Tam małe dziewczynki mogą wylosować sobie z maszyny styropianową kulkę, która w nocy zamienia się w przystojnego starszego braciszka. A jak się braciszek nie spodoba, to zawsze można go zutylizować i wylosować następnego. Chyba nic więcej nie muszę dodawać?

ZETTAI KARESHI

54977339
(źródło)

O tym, że idealnych mężczyzn nie ma, zostają nam, paniom, tylko roboty, powiedziano już chyba wszystko. Mimo to i Japonia, i Korea postanowiły dorzucić swoją cegiełkę (tytuł k-dramy to Absolute Boyfriend). Po kolejnym zawodzie miłosnym Izawa Riiko (Aibu Saki) postanawia wypełnić ankietę firmy Kronos Heaven dotyczącą idealnego chłopaka. Wyobraźcie sobie jej zdziwienie, gdy następnego dnia do jej drzwi puka kurier z gigantyczną przesyłką. A w przesyłce znajduje się nagi przystojniak, który po aktywacji robi wszystko, by uszczęśliwić Riiko, czy jej się to podoba, czy nie.

KIMI WA PETTO

kimi-wa-petto-poster-2(źródło)

Odłóżmy na bok już pieniądze i technologie, przejdźmy do interesującej relacji, która połączyła pewną panią dziennikarz i obiecującego tancerza. Iwaya Sumire (Koyuki) odnosi sukcesy w życiu zawodowym, ale jej życie prywatne to porażka. W pracy została zdegradowana, w nowym dziale nikt jej nie lubi, a facet właśnie odszedł do kobiety, z którą ją zdradzał. No i ciągle musi znosić przytyki dotyczące jej wysokiego wzrostu. Pewnego dnia wracając do domu, znajduje w kartonowym pudle pobitego do nieprzytomności młodego chłopaka, który, wdzięczny za okazaną mu pomoc, nie zamierza się wynosić. I tak zostaje „psem” o wdzięcznym imieniu Momo.

Koreański film znajdziecie pod tytułem You’re My Pet.

No i co sądzicie o takich fabułach? A może znacie jeszcze ciekawsze?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s