PRINCESS RAP BATTLE

Jeśli wydawało się wam, że księżniczki całe dnie poświęcają na wykonywanie prac domowych, a wolny czas upływa im na herbatce u przyjaciółki, nie mogliście się bardziej mylić! Dzięki Whitney Avalon i jej wspaniałemu kanałowi youtube wiemy już, że księżniczki szlifują swoje rymy, by stanąć w szranki ze swoimi przeciwniczkami. A rymy są przednie, moi drodzy.

Whitney Avalon wystąpiła w ponad 50 reklamach i zaliczyła niewielkie role w znanych serialach, takich jak Teoria wielkiego podrywu, Happily Divorced czy Jane the Virgin. Jednakże najbardziej znana jest ze swojego kanału na youtube, który ma już ponad 100 milionów wyświetleń.

Jaki z tego wniosek? Jeśli jeszcze nie słyszeliście o Princess Rap Battle, prędko pędźcie nadrobić zaległości. Warto zaznaczyć, że w każdym filmiku pojawiają się goście, mniej lub bardziej znani. Pod spodem macie linki w kolejności chronologicznej powstawania bitew.

Królewna Śnieżka vs Elsa

Pierwszy filmik pokazuje, że Whitney nie zamierza zawężać wyboru postaci do samych księżniczek. Co więcej ładnie podkreśla różnice między postaciami Śnieżki (jako tradycyjnej księżniczki Disneya) i Elsy (nowoczesnej bohaterki, o czym napomknęłam już w recenzji Descendants). Choć rymy Śnieżki nie zachwycają, nie przejmujcie się, Elsa nadrabia to z nawiązką, kończąc pięknym nokautem.

Galadriel vs Leia

W drugim filmiku w ramach obelg pojawiają się piękne nawiązania do filmów, w których występują obie bohaterki, i właśnie za to uwielbiam Princess Rap Battle. Ale i tak cały filmik kradnie pojawiający się hobbit.

Pani Mikołajowa vs Mary Poppins

A tutaj mamy do czynienia z podwójną bitwą. Musicie przyznać, że ciekawie jest popatrzeć na klnące postacie, które na co dzień służą dzieciom za wzór do naśladowania.

Bella vs Kopciuszek

Każdy kolejny filmik jest lepszy od poprzedniego, o wiele bardziej dopracowany, dlatego też ten jest moim drugim ulubionym. Whitney, pisząc teksty, perfekcyjnie znajduje wady bohaterek, podkręca je odrobinę i zamienia w kąśliwe uwagi, od czasu do czasu dodając seksualny kontekst. Nie wiem, jak wam, ale mnie się to bardzo podoba.

Jeżeli do tej pory nie kojarzyliście żadnego z gości, to tutaj macie Sarę Michelle Gellar. Chyba nie powiecie, że nie znacie Buffy?

Maleficent vs Daenerys

Mistrzostwo. Po prostu. Nie dość, że teksty są wyjątkowo kąśliwe, to jeszcze pełne nawiązań do historii obu bohaterek. Zwróćcie też uwagę na fantastyczne stroje, w szczególności ten należący do Maleficent. Nie zabrakło nawet berła i pierścienia.

Polecam obejrzeć filmik dwa razy. Raz skupiając się na sprawczyniach zamieszania, a raz obserwując zachowanie ich towarzyszy. Nathan Graham Smith jako Diaval ma kilka fajnych momentów.

Poza tym pojawia się Yvonne Strahovski jako Daenerys. No i jest smok, a ze smokiem wszystko jest lepsze.

Już nie mogę się doczekać następnych bitew. A które spodobały się wam?

Reklamy

2 uwagi do wpisu “PRINCESS RAP BATTLE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s